Aktualności
Kurs stacjonarny - Warsztat kopytowy - sama praktyka
Czas trwania: 2 dni, (9-10.03.2024)
Start: 9 marzec 2024
Do kogo skierowany jest warsztat:
Jesteś lekarzem weterynarii lub studentem medycyny weterynaryjnej? Pragniesz pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie rozrodu klaczy? Nasz kurs online oferuje szczegółowe i praktyczne podejście do wszystkich etapów tego procesu, obejmując również identyfikowanie, zapobieganie i eliminację ewentualnych ewentualnych komplikacji, które mogą się pojawić, ale już nigdy Cię nie zaskoczą.
Twoje korzyści:
- 5 wyjątkowych modułów tematycznych - ponad 12 godzin profesjonalnych nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
- Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
- Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
- Indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
- Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
- 5 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
- Dwa terminy egzaminu końcowego - po 2 tygodniach od ostatniego modułu i 2 tygodnie później, dla zagwarantowania czasu na powtórki z nagraniami, których dostęp masz przez cały ten czas!
- Imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu
- 25 punktów edukacyjnych
PRAKTYCZNE INFORMACJE:
Data rozpoczęcia: 26 lutego 2024
Data zakończenia kursu (I termin egzaminu): 6 kwietnia 2024
Czas trwania: 6 tygodni
Liczba modułów: 5 + egzamin (jeden moduł tygodniowo) po 2-3h każdy, składających się z krótkich (5-20 min nagrań) - w każdym tygodniu udostępniamy jeden moduł
Format: nagrania wideo i materiały dodatkowe udostępnione online
Liczba miejsc: ograniczona, ze względu na potrzebę zapewnienia indywidualnego wsparcia wszystkim uczestnikom (zadania domowe, sesje Q&A etc.); sprzedaż trwa do wyczerpania miejsc w systemie kolejności zapisów
Certyfikat ukończenia: imienny, potwierdzający zdanie egzaminu końcowego
Dostęp do materiałów PDF/quizów: przez 6 miesięcy
Dostęp do nagrań: od udostępnienia modułu do daty 2 terminu egzaminu końcowego
Możliwość pobierania materiałów w PDF: tak
Dodatkowo: możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu
Spotkania na żywo: nie - godziny nauki dopasowują się do Twojego kalendarza, nie odwrotnie
Płatności: w formie jednorazowego przelewu lub w systemie ratalnym (aktualna oferta czeka na Ciebie na dole strony)
Punkty edukacyjne: możliwość otrzymania 25 punktów edukacyjnych
Poznaj prowadzącego
Lek. wet. Ada Majocha
Rozchwytywana lekarka specjalizująca się w rozrodzie i neonatologii koni wyścigowych. Po ukończeniu studiów w 2015 roku, rozpoczęła pracę w największym centrum rozrodu koni w Szwecji: Paul Schockemohle Flyinge & Partners. Kolejne doświadczenia zdobywała na całym świecie, pracując w stadninach w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Irlandii, Francji i Niemczech. Ostatecznie podjęła wyzwanie przeprowadzki do Australii, gdzie swoją opieką objęła stado liczące 150 koni. Po ukończeniu intensywnego, 12-miesięcznego stażu rotacyjnego z chirurgii, anestezjologii, rozrodu oraz interny koni na Uniwersytecie w Adelajdzie w Australii, podjęła pracę na Uniwersytecie w Sydney. W ostatnich latach była lekarzem prowadzącym w Vinery Stud - jednej z największych stadnin koni rasy pełnej krwi angielskiej w Australii, a obecnie pracuje jako lekarz rozrodowy/ambulatoryjny w Newcastle Equine Centre.
Podczas tego intensywnego, 5-tygodniowego kursu, wejdziesz w buty doświadczonego lekarza i opiekuna klaczy na każdym etapie rozrodu - od jej przygotowanie, przez ciążę, po opiekę po porodzie. Czekają na Ciebie szczegółowe omówienia każdego elementu w nagraniach wideo, uzupełnione materiałami dodatkowymi, zagadkami klinicznymi i odpowiedziami na Wasze anonimowe pytania w ramach sesji Q&A - wszystko, dla zdrowia Twoich pacjentek i ich źrebiąt.
PLAN KURSU:
MODUŁ 1 - Jak przygotować klacz do inseminacji/krycia
Od oceny przydatności klaczy do rozrodu, przez jej cykl rujowy i co zrobić, gdy klacz nie wchodzi w ruję, po cysty w macicy, wraz z ich znaczeniem klinicznym i postępowaniem - kurs zaczynamy intensywnie! W tym module omówimy także najistotniejsze badania - USG, cytologia i posiew wymazu z macicy oraz biopsję - od właściwego wykonania/pobrania po interpretację. Na koniec zajmiemy się istotnymi kwestiami płukania macicy (kiedy i jak wykonywać procedurę) oraz leczenia rozwijających się w niej zakażeń.
MODUŁ 2 - Klacz w rui - i co dalej?
Klacz weszła już w ruję - pora na działanie. Przed jego podjęciem musisz jednak wiedzieć jak i kiedy wykonać inseminację oraz dobrze zrozumieć różnice w pracy z nasieniem świeżym, schłodzonym i mrożonym. Zajmiemy się również często sprawiającym problemem postanówkowym zapaleniem błony śluzowej oraz omówimy jak i kiedy wykonać zabieg Caslicka.
MODUŁ 3 - Opieka ciążowa nad źrebną klaczą
Naucz się, jak rozpoznać ciążę oraz radzić sobie w przypadku ciąży bliźniaczej. W tym rozdziale omówimy także czym jest, jak rozpoznawać i leczyć placentitis oraz niełatwą kwestii aborcji - postępowanie, najpowszechniejsze przyczyny jej konieczności oraz co możemy zrobić, by skutecznie zapobiegać im w przyszłości.
MODUŁ 4 - Poród
Pora na rozwiązanie - oby przebiegło w sposób poprawny fizjologicznie, od którego omówienia rozpoczniemy. Porównamy poród prawidłowy i dystocję, uwzględniając postępowanie w obu tych wypadkach, wraz z opieką okołoporodową nad potrzebującą nas klaczą, w tym: zatrzymanie łożyska, agalakcja (problem z produkcją mleka), zapalenie macicy, ochwat, kolki po porodzie i mastitis.
MODUŁ 5 - Najczęstsze przypadki spotykane w terenie
Wszystkie moduły kursu oparte są na praktycznych przykładach, teraz jednak pora na zebranie całej tej wiedzy i zastosowanie w praktyce. Czym są najczęstsze przypadki, z którymi spotkasz się w pracy, oraz jak sobie z nimi poradzić - case study prawdziwych przypadków.
EGZAMIN KOŃCOWY
Egzamin organizowany jest w dwóch terminach (dokładne daty dla danej edycji znajdziesz poniżej) o godzinie 8:00 w sobotę, z dwutygodniową przerwą pomiędzy. Zawsze ma on formę pisemną i udostępniany jest na platformie kursu. Przystąpienie do egzaminu końcowego nie jest obligatoryjne, ale by otrzymać certyfikat - musisz uzyskać co najmniej 70% punktów w jednym z dwóch podejść.